wtorek, 5 marca 2013

"Żywe trupy. Droga do Woodbury" - konkurs!

Już jutro do księgarń trafi przetłumaczony przeze mnie drugi tom powieściowej trylogii osadzonej w znanym z serialu i komiksów Roberta Kirkmana postapokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie - "Żywe trupy. Droga do Woodbury". Dzięki uprzejmości wydawcy mam do rozdania parę egzemplarzy. Aby zgarnąć jeden z nich, wystarczy przesłać do mnie maila (adres po prawej) z odpowiedzią na następujące pytanie:

Jak przetłumaczył(a)byś angielski tytuł "The Walking Dead"?

Nie jest ono przypadkowe, bowiem podczas wprowadzania komiksu na nasz rynek tłumacz nie mógł wiedzieć, że ów tytuł odnosi się nie do trupów, lecz ludzi i stąd taki, a nie inny obowiązujący u nas przekład, choć przecież również można go odczytać dwuznacznie; jestem jednak ciekaw alternatywnych propozycji, które być może trafniej oddadzą metaforyczne znaczenie tytułu.

Konkurs potrwa do 10.03.2013.


Plaga zombie zalewa przedmieścia Atlanty. Lilly Caul wraz z przyjaciółmi walczy o przetrwanie, szukając ocalenia w ogrodzonym murem miasteczku Woodbury.

Z początku miejsce wydaje się idealnym schronieniem: za jedzenie płaci się pracą, każdy ma dach nad głową, a otaczająca osiedle barykada skutecznie chroni przed atakami zombie. Nad wszystkim sprawuje pieczę tajemniczy Philip Blake, który każe nazywać się Gubernatorem, a mieszkańcy bez protestów poddają się jego słowom.

Lilly zaczyna jednak podejrzewać, że w rzeczywistości miasto gnije od środka… Kiedy wraz z grupą rebeliantów zdecydują się wydrzeć władzę ze szponów Gubernatora, droga do Woodbury stanie się autostradą prowadzącą prosto do piekła.  (opis wydawcy)

3 komentarze:

 1. Z przyjemnością wezmę udział w konkursie :). Zombie... ach, jak ja to kocham ;D.

  Pozdrawiam!
  Melon

  PS: Zaraz wysyłam odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 2. kiedy wyniki konkursu?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze dzisiaj! Zwycięzców powiadomię mailem, a najlepsze propozycje opublikuję na Facebooku. Przepraszam za opóźnienie, lecz jeszcze się przebijam przez zgłoszenia!

  OdpowiedzUsuń