niedziela, 30 października 2011

Tournée po piekle - wywiad z Edwardem Lee... oraz konkurs na Halloween

Za kilka godzin Halloween - dzień niezwykle przeze mnie lubiany. Z tej okazji od rana będę poświęcał się mniejszym lub większym durnotom, więc już teraz życzę udanej zabawy i zamieszczam wywiad z królem horroru ekstremalnego, Edwardem Lee, którego powieść "Sukkub" miałem przyjemność tłumaczyć. Poza tym - konkurs błyskawiczny, a do wygrania książka "Bizarro dla początkujących", w której spotykają się tuzy polskiej grozy oraz kilku początkujących piszących (w tym ja). Aby zgarnąć to nieprzeciętne tomiszcze wystarczy napisać w komentarzu pod tekstem swoją propozycję na halloweenowy seans filmowy.


Oczywiście większa wersja obrazka pojawi się po kliknięciu na skan wywiadu - dziękuję "Dziennikowi" za zgodę na przedruk! A poniżej prezentuję okładkę okazałej nagrody:


Konkurs potrwa do czasu opublikowania przeze mnie kolejnego wpisu. Zapraszam także do odwiedzenia oficjalnego profilu Edwarda Lee w serwisie Facebook.

12 komentarzy:

 1. Manos. The Hands of Fate, wiadomka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na Halloween to tylko najlepszy z najlepszych horrorów wszechczasow = Powrót Żywych Trupów.
  Za co? Ano za goth-punkową zabawę na cmentarzu z zombiakami, dym z krematorium, stężenie pośmiertne, spisek armii USA, no i za te scenę:
  http://youtu.be/eS23CWl4lUE

  OdpowiedzUsuń
 3. "Hellraiser" za halloweenowe przebieranki w stylu sado-maso i wykręconą na maksa postać Pinheada.

  OdpowiedzUsuń
 4. The Thing directed by John Carpenter, czyli halloweenowe arcydzieło nie na żarty!

  OdpowiedzUsuń
 5. "Trick 'r Treat", po polsku wydane jako "Upiorna noc Halloween". Chyba najlepsza propozycja na tę okazję.

  OdpowiedzUsuń
 6. To może inaczej, serialowo: wybrane halloweenowe odcinki Simpsonów, Buffy, Community, a na dokładkę dotychczasowe odcinki American Horror Story.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja uwielbiam animację, proponuję więc "Gnijącą Pannę Młodą" Burtona :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Proponuję "Dark Water" w reżyserii Waltera Sallesa. Widziałam ten film parę lat temu w kinie, ale do dziś pamiętam ten niesamowity klimat i dreszczyk emocji.

  OdpowiedzUsuń
 9. Razem z Dawidem Kainem, autorem świetnej powieści "Gęba w niebie" oraz kilku opowiadań ze zbioru "Bizarro dla początkujących", wybraliśmy zwycięzcę - jest nim Michał Ratajczak. Proszę przesłać dane do wysyłki nagrody za pomocą maila (mój adres po prawej). Pozostałym dziękuję za wzięcie udziału w konkursie. Kolejny, również książkowy, jakoś wkrótce.

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratulacje dla zwycięzcy!

  No to sobie film dziś obejrzę - tak się składa, że mam na dysku:)

  OdpowiedzUsuń

Archiwum bloga